آرشیو خبر

اخبار

1402/5/20

زیرساخت‌های برگزاری چهارمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر شاهد و ایثارگر در سطح عالی است

معاونت فنی چهارمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور زیرساخت‌های برگزاری دانشگاه‌ میزبان از لحاظ فنی را در سطح عالی ارزیابی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل به نقل از دانشگاه بوعلی سینا همدان، جلسات هماهنگی چهارمین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور با حضور سرپرستان و مربیان تیم‌ها برگزار شد.
 
مراسم قرعه‌کشی رشته‌ها انجام و مسابقات از صبح روز جمعه ۲۰ مردادماه به صورت رسمی آغاز شد. مسابقات ۴ رشته هفت سنگ، آمادگی جسمانی، شنا و دو و میدانی روز ۲۱ مرداد به اتمام می‌رسد و مدال‌‌ها و احکام قهرمانی به ورزشکاران داده می‌شود‌. 
 
مسابقات رشته‌های تنیس روی میز، بدمینتون و بسکتبال ۳×۳ در تاریخ ۲۵ مردادماه به پایان می‌رسد. رده‌بندی نهایی دانشگاه‌ها در المپیاد بر اساس امتیازبندی انجام می‌گیرد بدین صورت که به ۶ مقام اولِ هر رشته امتیاز داده می‌شود و مقام اول ۱۰ امتیاز، مقام دوم ۷ امتیاز، مقام سوم ۵ امتیاز، مقام چهارم ۳ امتیاز، مقام پنجم ۲ امتیاز و مقام ششم یک امتیاز کسب می‌کنند و در نهایت به دانشگاه برتر، کاپ قهرمانی المپیاد داده می‌شود. 
 
در حوزه فنی سعی شد از حداکثر پتانسیل‌های فنی استان میزبان در بحث داوری استفاده شود و با توجه به اینکه رویداد برای دانشجویان شاهد و ایثارگر کشور است سطح فنی مسابقات بسیار بالا است و رقابت‌ها به صورت امتیازهای نزدیک به هم پیش می‌رود. 
 
در این دوره از رقابت‌ها شاهد حضور بازیکنان ملی و لیگی در برخی رشته‌ها هستیم. تمام اماکن برگزاری مسابقات آمادگی کامل را برای مسابقات دارند و رابطین فنی، آموزش‌های کامل را دیده‌اند و با توجه به تجربه دانشگاه بوعلی‌سینا در برگزاری رویدادهای قبلی هماهنگی‌های لازم از سوی کلیه کمیته‌ها انجام شده و مسابقات در سطح خوبی در حال برگزاری است.

نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

دسترسی سریع به ادارات