rahbari
آرشیو خبر

اخبار

1403/2/13

آمادگی دانشگاه شیراز برای دایرکردن دبیرخانه دائمی جشنواره شهید آوینی

دبیر دومین جشنواره سراسری شهید آوینی گفت: دانشگاه شیراز برای دایرکردن دبیرخانه دائمی جشنواره شهید آوینی آمادگی کامل دارد.

آمادگی دانشگاه شیراز برای دایرکردن دبیرخانه دائمی جشنواره شهید آوینی
به گزارش روابط عمومی اداره کل به نقل از دانشگاه شیراز، دکتر حامد تقوایی، دبیر دومین جشنواره سراسری شهید آوینی در مراسم پایانی این جشنواره با ارائه‌ گزارشی از برگزاری این دور از جشنواره پرداخت و گفت: این جشنواره در ۴ بخش و ۱۸ رشته ترتیب یافته است و بیش‌از ۱۴۰۰ نفر از ۷۳ دانشگاه سراسر کشور در این دوره شرکت داشته‌اند که ۷۸۴ نفر از ایشان از دانشجویان شاهد و ایثارگر هستند.

وی افزود: بیش‌از ۳هزار اثر ادبی و هنری به دبیرخانه جشنواره رسیده است که درمقایسه با دور اول جشنوارهف حکایت از رشد ۸ برابری آثار و رشد ۳ برابری شرکت‌کنندگان دارد.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی، ادبی، هنری و قرآنی شهر شیراز، اظهار کرد: این شهر از هر نظر شایسته برگزاری چنین جشنواره‌ای است و دانشگاه شیراز آمادگی کامل خود را برای دایرکردن دبیرخانه جشنواره قرآنی ادبی هنری شهید آوینی اعلام می‌کند. 

در اختتامیه دومین دوره جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی، ویژه‌برنامه‌هایی چون «جشن پیروزی عملیات وعده صادق»، اجرای زنده آثار هنری و هنرنمایی هنرمندان برجسته کشور ازجمله اجرای نقاشی با شن توسط خانم فاطمه عبادی، اجرای قطعه «قاسم هنوز زنده است» با حضور غلامرضا صنعتگر و هنرنمایی مهران رحمانی و گروه‌های همسرایی مشکات و نورا در تالار فجر دانشگاه شیراز برگزار شد.

در انتهای این مراسم از برگزیدگان دومین دوره جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی تقدیر شد.

همچنین پرچم جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی به معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه گیلان به‌عنوان میزبان دور سوم این جشنواره اعطا شد.

برای مشاهده اسامی برگزیدگان دومین جشنواره سراسری قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی اینجا را کلیک کنید.

نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ