rahbari
آرشیو خبر

اخبار

1403/2/10

اختتامیه دومین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی 13 اردیبهشت برگزار می‌شود

اختتامیه دومین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی با رونمایی از آثار منتخب این دوره از جشنوراه 13 اردیبهشت ماه به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار می‌شود.

اختتامیه دومین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی 13 اردیبهشت برگزار می‌شود
به گزارش روابط عمومی اداره کل، دکتر سید فردین تقی زاده مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان در خصوص دومین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی گفت: اولین دوره این جشنواره در سال 1401 با حضور 750 دانشجو از 130 دانشگاه در سه بخش (قرآنی، معارفی و هنری) و 18 رشته برگزار شد. وی درخصوص دومین دوره این جشنواره اظهار کرد: دومین دوره جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی و آیین تقدیر از برگزیدگان این جشنواره پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه سال جاری از ساعت ۹ الی ۱۲در تالار فجر دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد.

دکتر تقی زاده با بیان این مطلب که این دوره از جشنواره با استقبال خوب دانشجویان و دانشگاهیان روبرو بود؛ تصریح کرد: تعداد شرکت کنندگان در این دوره تقریبا سه برابر جشنواره دوره اول بود و آثار ارسال شده تقریبا هشت برابر آثار دور گذشته بوده است به طوری که از زمان آغاز فراخوان یعنی دی ماه 1402 تا پایان آن یعنی 25 فروردین 1403 حدود 3 هزار اثر ادبی و هنری به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر با اشاره به اینکه این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شده است؛ تصریح کرد: نکته قابل توجه دیگر این است که در این دوره از جشنواره، شرکت کنندگان در چهار بخش قرآنی، معارفی، هنری و ادبی شرکت داشته و در بخش قرآنی 219 نفر و معارفی350 نفر دانشجوی شاهد و ایثارگر به رقابت پرداختند.

وی اظهار کرد: ثبت نام در بخش‌های هنری و ادبی این دور جشنواره برای عموم دانشگاهیان سراسر کشور امکان پذیر بوده که در مدت 4 ماهه فراخوان؛ تعداد 678  نفر در بخش هنری و 361 نفر از دانشگاهیان سراسر کشور موفق به ثبت اثر ادبی در این جشنواره شدند.

دکتر تقی زاده تصریح کرد: در اختتامیه این جشنواره که در روز پنجشنبه مورخ 13اردیبهشت ماه در تالار فجر دانشگاه شیراز برگزار می‌گردد از حدود 123 نفر در 4 بخش ادبی، هنری، قرآنی و معارفی که شامل 18 رشته ادبی: شعر و داستان کوتاه هنری: عکس، تصویرسازی، طراحی و نقاشی، خوشنویسی، طراحی پوستر معارفی: نهج البلاغه، حفظ موضوعی، صحیفه سجادیه قرآنی: قرائت (تحقیق- ترتیل)- اذان- حفظ تک جزء- حفظ 5 جزء- حفظ 10 جزء- حفظ 20 جزء- حفظ کل می‌باشد تجلیل به عمل می‌آید.

مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر ادامه داد: اختتامیه دومین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی با حضور دکتر هاشم داداش‌پور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان، حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، دکتر ابراهیم نعیمی سرپرست معاونت امور دانشجویان داخل، دکتر موذنی رئیس دانشگاه شیراز، دکتر تقوایی، معاون محترم فرهنگی اجتماعی دانشگاه شیراز و جمعی از مسؤولان استان و دانشگاهیان سراسر کشور برگزار خواهد شد.

دکتر تقی زاده در پایان خاطر نشان کرد: نمایشگاه آثار برگزیده دومین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی نیز همزمان با آیین پایانی این دور از جشنواره در کنار تالار فجر دانشگاه شیراز برپا خواهد شد همچنین در این جشنواره از کتاب آثار منتخب دومین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی نیز رونمایی خواهد شد.

نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ