rahbari
آرشیو خبر

اخبار

1402/11/10

سومین نشست مدیران شاهد و ایثارگر منطقه هشت کشور

سومین نشست مدیران شاهد و ایثارگر منطقه هشت کشور با حضور مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان بعدازظهر 10 بهمن ماه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان، دکتر حسین اکبری‌فرد رئیس دانشگاه ضمن خیرمقدم به حضار و میهمانان، ایام ماه رجب را تبریک گفت و افزود: امید است در سایه توجهات حضرت ولیعصر(عج) و عنایات و مهربانی خداوند متعال، از پیروان راستین ائمه اطهار و سیره اهل بیت (ع) باشیم و از فضائل و فیوضات معنوی این ماه مبارک بهره کافی بریم.

رئیس دانشگاه گفت: امیدواریم که این نشست‌ها با دستاوردهایی در حوزه کاری و ایجاد هم افزایی بیشتر در بین مدیران شاهد و ایثاگر منطقه هشت باشد.

وی در ادامه به ظرفیت‌های دانشگاه اشاره نمود و عنوان کرد: تعداد 1800 دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه شهید باهنر کرمان مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد 350 دانشجو از فرزندان جانبازان بالای 25 درصد و 1450 دانشجو از فرزندان رزمندگان و جانبازان کمتر از 25 درصد هستند.

دکتر اکبری‌فرد اظهار داشت: دانشجویان شاهد و ایثارگر باید با توجه به جایگاهی که دارند به دنبال تعالی و حفظ کرامت انسانی خود باشند تا مایه تعالی و سرآمد نظام باشند.

وی با بیان اینکه در فضای موجود هر فرزند شهیدی می‌تواند فکر، ایده و نگاه پدر، برادر و یا خواهر شهید خود باشد افزود: این وظیفه همه مدیران شاهد و ایثارگر است که به دانشجویان کمک کنند تا در مسیر درست گام بردارند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن عسکری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن سلام و خیرمقدم گفت: امیدوارم این چنین جلساتی برای رشد و تعالی خانواده شاهد و ایثارگران دانشگاه‌های کشور همراه با برکات بی‌شماری باشد.

وی گفت: هر فرد یک هویت انسانی و خدایی دارد و گاهی هویتی را با عناوین خاص پیدا می‌کند به عنوان مثال خانواده شهید یا جانباز یا ایثارگر که جایگاه و هویتی ویژه‌ دارد و این وظیفه سنگین‌تری را بر دوش آنها قرار می‌دهد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اظهار داشت: یکی از کارهایی که دشمنان در فضای دانشگاهی دنبال می‌کنند، از بین بردن هویت دانشگاهیان و به طور خاص افراد تاثیرگذار دانشگاه است و یکی از ضروریات ستاد شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌ها، هویت بخشی به جامعه دانشگاهی است.

مجتبی پویا سرپرست محترم اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه، ضمن گرامیداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، یاد و خاطر بنیانگذار کبیر انقلاب امام راحل و شهدای گرانقدر، این ایام فرخنده را تبریک گفت و افزود: دهه فجر انقلاب اسلامی نقطه عطف با شکوهی، در تاریخ مجاهدت های دلیرانه ملت بزرگ ایران علیه ظلم و بی عدالتی است و امیدوارم با تلاش و همدلی بیشتر، همچنان پرتلاش در عرصه علم، عمل و سازندگی رو به سوی افق‌های روشن حرکت کنیم.

دکتر تقی‌زاده مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان ضمن سلام و خیرمقدم گفت: ما شاهد یک شکاف بین نسلی که در حال اتفاق افتادن است، می‌باشیم که این شکاف بین جوانان وجود دارد و در حوزه شاهد و ایثارگر این شکاف نمود بیشتری دارد و قطعا در نگاه دشمنان، هدف قرار خواهد گرفت.

مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان گفت: بسیار خوشحالیم که دومین جایزه ملی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را در زادگاه شهید سلیمانی کسی که پیر،جوان،کودک و بزرگ  همه عاشقانه دوستش می‌دارند، را برگزار می‌کنیم که آن یک جایزه ملی است که به نخبگان حوزه شاهد و ایثارگر اهدا می‌شود.

در ادامه جلسه مدیران شاهد و ایثارگر منطقه هشت کشور به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

گفتنی است در ابتدای این نشست مدیران و مسئولان شاهد و ایثارگر مطقه هشت کشور با حضور در گلزار شهدای گمنام دانشگاه با قرائت زیارت‌نامه و فاتحه یاد و خاطره شهدای سر افراز هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند و ضمن ادای احترام به روح بلند و ملکوتی شهداء، با آرمان‌های والای شهداء تجدید میثاق کردند.


نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

دسترسی سریع به ادارات