آرشیو خبر

اخبار

1402/5/19

شناساندن آرمان‌های شهدا و ایثارگران به نسل جوان، اولویت اصلی برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر است

مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان گفت: قریب به هشت درصد دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم را دانشجویان شاهد و ایثارگر تشکیل می‌دهند که اولویت اصلی برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شناساندن آرمانهای شهدا و ایثارگران به نسل جوان و دانشجو است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل به نقل از دانشگاه بوعلی سینا همدان، دکتر سید فردین تقی‌زاده مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثاگر سازمان امور دانشجویان در خصوص برگزاری چهارمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر کشور گفت: ۹۴ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مشغول به تحصیل هستند.

دکتر تقی‌زاده با تقدیر از میزبانی عالی دانشگاه بوعلی سینا در این دوره از المپیاد، تصریح کرد: دانشگاه بوعلی سینا در بخش دختران، میزبانی خوبی داشت و چالش‌هایی که در دوره‌های قبلی پیرامون تغذیه و اسکان دانشجویان با آن مواجه شدیم را نداشتیم.

وی ادامه داد: دانشگاه بوعلی سینا در بخش فرهنگی و فوق برنامه این المپیاد، برنامه‌های متنوعی تدارک دیدند و این برنامه‌ها در سطح خیلی خوب برگزار شد.

مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه در حوزه اطلاع‌رسانی نیز فعالیت‌ها به نحو احسن انجام شد، اذعان کرد: دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا در بخش داوطلبین، فعالیت قابل تقدیری داشتند.

تقی‌زاده یادآوری کرد: در این دوره از المپیاد، ۶۸۰ دانشجوی دختر و ۸۵۳ دانشجوی پسر از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور، شرکت کردند البته ما انتظار بیشتری داشتیم و برخی دانشگاه‌ها تیمی برای این دوره اعزام نکردند. 

وی با بیان اینکه ۹۴ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مشغول به تحصیل هستند، مطرح کرد: این تعداد، هشت درصد دانشجویان ما را شامل می‌شوند و برنامه‌های متنوعی برای آن‌ها تدارک دیدیم همچنین رویکرد وزارت عتف در این دولت، تغییراتی داشته و به سمت توانمندسازی دانشجویان شاهد و ایثارگر گام برداشتیم.

مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان، ادامه داد: طرح ضیافت ایثار به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برای توانمندسازی دانشجویان شاهد و ایثارگر برگزار شده که این دوره‌ها شامل کلاس آموزشی، کارگاه آموزشی و مسابقات ورزشی بوده است. در سال اول ۸۵۰ دانشجو و در سال دوم، هزار نفر در این طرح، شرکت کردند.

تقی‌زاده دررابطه با جایزه سردار سلیمانی، گفت: این جایزه ویژه دانشجویانی است که در کنکور سراسری رتبه کمتر از ۵۰۰، رتبه زیر پنج در کنکور کارشناسی ارشد و رتبه زیر ۳ را در کنکور دکتری بدون در نظر گرفتن سهمیه، کسب کردند. این دانشجویان به صورت ماهیانه از کمک هزینه تحصیلی برخوردار می شوند.همچنین کمک هزینه‌ای برای دانشجویان شاهد و ایثارگر که جزء نفر ۱۰ درصد اول ورودی خود هستند، پرداخت می‌شود. 

وی با اشاره به برگزاری جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی، عنوان کرد: این جشنواره در دو بخش دانشجویان شاهد و ایثارگر با موضوع آزاد و بخش دانشجویان غیرشاهد و ایثارگر با موضوع ترویج شهادت و ایثار برگزار می‌شود.

مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان دررابطه با تجلیل از دانش‌آموختگان شاهد، بیان کرد: جشنواره تجلیل از دانش آموختگان شاهد که از شهریور ماه سال ۱۴۰۱ تا شهریور ماه ۱۴۰۲ دانش آموخته می‌شوند و شرایط معدل، سنوات و رتبه در ورودی را دارند، برگزار می‌شود.

نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

دسترسی سریع به ادارات