آرشیو خبر

اخبار

1402/5/12

وزیر علوم‌، تحقیقات و فناوری: دانشگاه ها باید محلی برای پرورش انسان‌هایی اندیشمند در پرتو ولایت باشند

دانشگاه ها محلی برای پرورش انسان‌هایی اندیشمند، مومن، بصیر و مدافع اسلام و نظام اسلامی در پرتو ولایت هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل، دکتر محمدعلی زلفی گل، پنجشنبه ۱۲ مردادماه در آیین رونمایی یادمان المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر بیان کرد: خدا را شاکریم که در فضایی نفس می کشیم که به عطر حضور شهیدان معطر است. وی با اشاره به اینکه همواره حرمت شهدا و خانواده معزز شهدا را پاس می داریم، اظهار داشت: شهدا متعلق به هیچ گروه سیاسی، قومیت و نژادی نیستند و متعلق به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اسلام هستند.دکتر زلفی گل ادامه داد: شهدا بزرگترین سرمایه زندگی خود را در طبق اخلاص گذاشتند و از کیان و ناموس ما دفاع کردند بنابراین ادب حکم می کند همیشه مدیون شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان باشیم. وی تصریح کرد: این یادمان که در دانشگاه بوعلی سینا رونمایی می شود ،نشان گر این است که دانشگاه ها محلی برای پرورش انسان هایی اندیشمند، مومن، بصیر و مدافع اسلام و نظام اسلامی در پرتو ولایت هستند.
دکتر زلفی گل در ادامه بیان کرد: نصب یادمان سرو به فرزندان ما نشان می دهد این مملکت راحت بدست نیامده و تا به امروز حفظ نشده و برای یکپارچگی و امنیت و رسد و توسعه آن ایثارگری های زیادی در عرصه های مختلف در طول این چند دهه صورت گرفته است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: اینگونه نمادها و استفاده از هنر برای عمق بخشیدن به ارزش های میهنی و دینی ستودنی است. وی ضمن تقدیر و تشکر از دانشگاه بوعلی سینا برای برگزاری المپیاد به نحو مطلوب، گفت: این دانشگاه در پرورش سرآمدان علمی صاحب نام است و چهارمین المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر کشور به واسطه تلاش های آنها برگزار می شود.دکتر زلفی گل تصریح کرد: اینگونه برنامه ها الگویی برای سایر دانشگاه ها محسوب می شود و تا وقتی زنده ایم مسیر شهدا را در پیش خواهیم گرفت و اهداف ما نیز باید همان اهداف شهدا باشد که تمام هم و غم خود را برای دوام و قوام نظام مقدس جمهوری اسلامی گذاشتند. گفتنی است؛ چهارمین دوره المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر کشور با شعار رفاقت در میدان، رقابت در ایثار از دهم تا ۲۶ مردادماه در ۹ رشته ورزشی در دانشگاه بوعلی سینا در حال برگزاری است.

نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

دسترسی سریع به ادارات