آرشیو خبر

اخبار

1402/5/11

دکتر تقی زاده خبر داد دانشگاه بوعلی سینا آماده برگزاری المپیاد ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر کشور است

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر از آمادگی خوب دانشگاه بوعلی سینا برای برگزاری چهارمین دوره المپیاد دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور خبر داد و گفت: با توجه به ارزیابی صورت گرفته از ستاد، محل برگزاری مسابقات و خوابگاه‌ها، دانشگاه بوعلی سینا از آمادگی خوبی برای برگزاری این المپیاد برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل به نقل از دانشگاه بوعلی سینا همدان ، سید فردین تقی‌زاده با تسلیت ایام سوگواری و عزاداری اباعبدالله‌الحسین (ع) اظهار کرد: امسال چهارمین دوره این المپیاد به میزبانی همدان در حال برگزاری است و با توجه به اینکه برگزاری این المپیاد دوسالانه شده، دور بعدی آن در سال ۱۴۰۴ برگزار می‌شود.

دکتر تقی‌زاده با اشاره به افزایش رشته‌های همگانی در این دوره، تصریح کرد: والیبال، بسکتبال، فوتسال، تنیس روی میز، بدمینتون، شنا، دو و میدانی، آمادگی جسمانی و هفت سنگ از رشته‌های ورزشی این دوره از المپیاد است.

وی با بیان اینکه «رفاقت در میدان، رقابت در ایثار» شعار این دوره از المپیاد است، عنوان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، در کنار هم قرار گرفتن دانشجویان شاهد و ایثارگر و ایجاد دوستی و پیوند بین این افراد و استعدادیابی ورزشکاران از اهداف برگزاری این المپیاد است.

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان، ادامه داد: همانطور که رزمندگان در میدان نبرد، رقابتی در ایثار داشتند و خارج از آن به رفاقت می‌پرداختند، دانشجویان نیز باید از آن‌ها الگو بگیرند.

دکتر تقی‌زاده در رابطه با سطح برگزاری این رقابت‌ها، مطرح کرد: سال گذشته رشته‌های والیبال و فوتسال در پسران و رشته تنیس روی میز در دختران، سطح بالایی داشتند و برخی شرکت کنندگان به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

وی با اشاره به کیفیت میزبانی دانشگاه بوعلی سینا در این دوره، گفت: با توجه به ارزیابی صورت گرفته از ستاد، محل برگزاری مسابقات و خوابگاه‌ها، دانشگاه بوعلی سینا از آمادگی خوبی برای برگزاری این المپیاد برخوردار است و امیدواریم تا پایان به همین صورت با نظم و انضباط پیش برود و دانشجویان خاطره خوبی از میزبانی دانشگاه بوعلی سینا داشته باشند.

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان با اشاره به برگزاری کنگره بزرگداشت هشت هزار شهید استان همدان، بیان کرد: پاسداشت یاد و خاطر سردار شهید حاج حسین همدانی یکی از محور‌های این المپیاد است و امیدواریم این رویداد بتواند مقدمه‌ای برای برگزاری یک اجلاسیه در شأن همدان باشد.
 
دکتر تقی‌زاده دررابطه با برنامه‌های جانبی این المپیاد، گفت: با توجه به اینکه در ایام سوگواری ماه محرم هستیم، برنامه شاد نداریم، اما برنامه‌های فرهنگی و سیاحتی برای دانشجویان شرکت کننده در نظر گرفته شده است.

نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

دسترسی سریع به ادارات