rahbari
آرشیو خبر

اخبار

1403/2/2

برگزاری 7 طرح ملی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر

مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان در خصوص اقدامات این اداره کل گفت: ما در سال گذشته موفق به برگزاری 7 طرح ملی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر شده‌ایم و برای سال جاری نیز این برنامه‌ها را پیش رو خواهیم داشت.

برگزاری 7 طرح ملی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر
به گزارش روابط عمومی اداره کل، دکتر سید فردین تقی‌زاده مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان در خصوص اقدامات انجام شده این اداره کل در سال 1402 گفت: این اداره کل در سال گذشته موفق به برگزاری چهارمین المپیاد فرهنگی - ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دختر و پسر دانشگاه‌های سراسر کشور با حضور 652 دانشجو دختر و 803 دانشجو پسر شده است.

دکتر تقی زاده با بیان اینکه این المپیاد به میزبانی دانشگاه بوعلی سینا همدان ورشته های ورزشی به صورت تیمی و انفرادی برگزار شده است؛ اظهار کرد: شرکت‌کنندگان چهارمین المپیاد فرهنگی - ورزشی دانشجویان در رشته‌های فوتسال، والیبال، دو و میدانی، بدمینتون، تنیس روی میز، شنا، شطرنج با یکدیگر به رقابت پرداختند.

مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر افزود: دومین دوره بصیرت افزایی (طرح ملی ضیافت ایثار) نیز در دو بخش خواهران با حضور 419 نفر و پسران با حضور 367 نفر در تیر ماه سال  1402 به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید.

دکتر تقی زاده با اشاره به اینکه کلیه اقدامات برگزاری دومین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی در سال 1402 انجام شده است، بیان کرد: این جشنواره با حضور 185 نفر در بخش قرآنی، 285 نفر در بخش فرهنگی، 490 نفر در بخش هنری در اردیبهشت ماه 1403 به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد.

وی افزود: همچنین دومین دوره جشنواره جایزه ملی سردار شهید سلیمانی 12 بهمن ماه با تقدیر از 22 نفر از برگزیدگان در دانشگاه شهید با هنر کرمان برگزار شد.

دکتر تقی‌زاده تصریح کرد: از دیگر اقدامات انجام شده اولین نکوداشت دانش آموختگان ممتاز شاهد و ایثارگر است که 30 آذر ماه با حضور 125 دانشجوی دختر و 107 دانشجوی پسر در اردوگاه تفریحی شهید باهنر برگزار شده است.

مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر با بیان اینکه هشتمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار با حضور 22 دانشجو در اسفند ماه 1402 برگزار شده است؛ تصریح کرد: پنجمین نشست دبیران کانون‌های علمی فرهنگی ایثار نیز آذر ماه 1402 با حضور 28 دانشجوی دختر و 42 دانشجو پسر به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار شد.

وی افزود: همچنین در سال گذشته به صورت منظم نشست مدیران شاهد و ایثارگر مناطق را برگزار کرده ایم که چهار دانشگاه شیراز، شهید باهنر کرمان، شهید چمران اهواز و دانشگاه هنر اسلامی تبریز میزبانی این نشست ها را بر عهده داشته‌اند.

وی در خصوص برنامه های این اداره کل در سال 1403نیز تصریح کرد: اولین دوره طرح مهارت افزایی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر، سومین دوره بصیرت افزایی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر (طرح ملی ضیافت ایثار)، دومین آئین نکوداشت دانش آموختگان ممتاز شاهد و ایثارگر، سومین جشنواره جایزه ملی سردار شهید سلیمانی، سومین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی، برگزاری طرح توانمندسازی دانشجویان (ستاره شریف)، توانمندسازی کارشناسان ادارات شاهد و ایثارگر دانشگاه ها، نشست مدیران شاهد و ایثارگر دانشگاه ها از جمله اقدامات پیش بینی شده است که در سال 1403 انجام خواهد شد.

نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ