rahbari
آرشیو خبر

اخبار

1402/5/12

مدیر کل امور شاهد و ایثارگر: دانشجویان برتر علمی شاهد و ایثارگر بورس تحصیلی می‌گیرند

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان گفت: دانشجویان برتر علمی شاهد و ایثارگر که مطابق طرح حائز امتیاز و شرایط اعلامی باشند تا پایان دوره تحصیلی از بورس تحصیلی و حمایت مالی بهره مند خواهند شد.

مدیر کل امور شاهد و ایثارگر: دانشجویان برتر علمی شاهد و ایثارگر بورس تحصیلی می‌گیرند
به گزارش روابط عمومی اداره کل، دکتر سید فردین تقی‌زاده در آیین افتتاحیه این رویداد بیان کرد: سیاست وزارت علوم در حوزه ورزش دانشجویان شاهد و ایثارگر بر توانمندسازی دانشجویان در تمام ابعاد آموزشی، فرهنگی و مهارت‌افزایی تنظیم شده است. 

وی با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم رویکرد سازمان امور دانشجویان افزایش برنامه‌های متنوع فرهنگی و ورزشی برای تمامی دانشجویان بویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر بوده است اظهار داشت: اولین دوره ضیافت ایثارگر در سال ۱۴۰۱ و دومین دوره با فاصله‌ای حدود ۱۵ روز قبل در دانشگاه فردوسی مشهد با حضور ۱۰۰۰ نفر از دانشجویان شاهد و ایثارگر برگزار شد.

تقی‌زاده با بیان اینکه سال گذشته اولین جایزه شهید سردار سلیمانی برگزار گردید، افزود:  دانشجویان شاهد و ایثارگر که مطابق طرح حائز شرایط باشند تا پایان دوره تحصیلی بورس تحصیلی از اداره شاهد داده می‌شود و حمایت مالی خواهند شد.

وی ادامه داد: سال قبل اولین جشنواره قرآنی و فرهنگی دانشجویان شاهد به میزبانی دانشگاه‌ شهید باهنر کرمان برگزار شد که دانشجویان شرکت کننده در اشاعه و ترویج ایثار و شهادت نقش مهمی داشتند.

تقی‌زاده اضافه کرد: در سال جاری برنامه‌ای برای دانشجویان شاهد برای اولین بار در نظر گرفته شده است که هر سال نیز برگزار خواهد شد، تجلیل از دانش آموختگان شاهد و ایثارگر کشور می باشد. 

وی تصریح کرد: دومین جشنواره امسال در بهمن ماه و در زادگاه سردار دلها در شهر کرمان به میزبانی دانشگاه شهید باهنر برگزار خواهد شد.

تقی‌زاده افزود: برای سال آینده اولین جشنواره مهارت افزایی شاهد و ایثارگر با هدف هر دانش آموخته شاهد و ایثارگر در کنار رشته تحصیلی یک مهارت بیاموزد ،برگزار خواهد شد و امیدواریم با اجرای این طرح شاهد توانمندسازی و مهارت افزایی دانشجویان باشیم تا پس از فارغ التحصیلی بتوانند در کنار دانش ،مهارت نیز آموخته باشند و در جامعه موثرتر واقع شوند.

دانشگاه بوعلی سینا از تاریخ 10 تا 17 مردادماه میزبان  چهارمین دوره المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در بخش دختران است. 

چهارمین دوره المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر کشور با شعار «رفاقت در میدان، رقابت در ایثار» از دهم تا 26 مردادماه 1402 در 9 رشته ورزشی در دانشگاه بوعلی سینا در حال برگزاری است.

نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ