آرشیو خبر

اخبار

1402/5/12

مدیر کل امور شاهد و ایثارگر: دانشجویان برتر علمی شاهد و ایثارگر بورس تحصیلی می‌گیرند

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان گفت: دانشجویان برتر علمی شاهد و ایثارگر که مطابق طرح حائز امتیاز و شرایط اعلامی باشند تا پایان دوره تحصیلی از بورس تحصیلی و حمایت مالی بهره مند خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل، دکتر سید فردین تقی‌زاده در آیین افتتاحیه این رویداد بیان کرد: سیاست وزارت علوم در حوزه ورزش دانشجویان شاهد و ایثارگر بر توانمندسازی دانشجویان در تمام ابعاد آموزشی، فرهنگی و مهارت‌افزایی تنظیم شده است. 

وی با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم رویکرد سازمان امور دانشجویان افزایش برنامه‌های متنوع فرهنگی و ورزشی برای تمامی دانشجویان بویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر بوده است اظهار داشت: اولین دوره ضیافت ایثارگر در سال ۱۴۰۱ و دومین دوره با فاصله‌ای حدود ۱۵ روز قبل در دانشگاه فردوسی مشهد با حضور ۱۰۰۰ نفر از دانشجویان شاهد و ایثارگر برگزار شد.

تقی‌زاده با بیان اینکه سال گذشته اولین جایزه شهید سردار سلیمانی برگزار گردید، افزود:  دانشجویان شاهد و ایثارگر که مطابق طرح حائز شرایط باشند تا پایان دوره تحصیلی بورس تحصیلی از اداره شاهد داده می‌شود و حمایت مالی خواهند شد.

وی ادامه داد: سال قبل اولین جشنواره قرآنی و فرهنگی دانشجویان شاهد به میزبانی دانشگاه‌ شهید باهنر کرمان برگزار شد که دانشجویان شرکت کننده در اشاعه و ترویج ایثار و شهادت نقش مهمی داشتند.

تقی‌زاده اضافه کرد: در سال جاری برنامه‌ای برای دانشجویان شاهد برای اولین بار در نظر گرفته شده است که هر سال نیز برگزار خواهد شد، تجلیل از دانش آموختگان شاهد و ایثارگر کشور می باشد. 

وی تصریح کرد: دومین جشنواره امسال در بهمن ماه و در زادگاه سردار دلها در شهر کرمان به میزبانی دانشگاه شهید باهنر برگزار خواهد شد.

تقی‌زاده افزود: برای سال آینده اولین جشنواره مهارت افزایی شاهد و ایثارگر با هدف هر دانش آموخته شاهد و ایثارگر در کنار رشته تحصیلی یک مهارت بیاموزد ،برگزار خواهد شد و امیدواریم با اجرای این طرح شاهد توانمندسازی و مهارت افزایی دانشجویان باشیم تا پس از فارغ التحصیلی بتوانند در کنار دانش ،مهارت نیز آموخته باشند و در جامعه موثرتر واقع شوند.

دانشگاه بوعلی سینا از تاریخ 10 تا 17 مردادماه میزبان  چهارمین دوره المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در بخش دختران است. 

چهارمین دوره المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر کشور با شعار «رفاقت در میدان، رقابت در ایثار» از دهم تا 26 مردادماه 1402 در 9 رشته ورزشی در دانشگاه بوعلی سینا در حال برگزاری است.

نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

دسترسی سریع به ادارات