rahbari
آرشیو خبر

اخبار

1402/5/12

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: دانشگاه ها باید نسل دانا محور ، اخلاق‌ مدار ، دین باور و ولایت یاور تربیت کنند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وظیفه دانشگاه ها باید نسل دانامحور ، اخلاق مدار ، دین باور و ولایت یاور تربیت کند و دانشگاهیانی موفق‌ خواهند بود که نسلی داناتر از خود تحویل جامعه دهند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: دانشگاه ها باید نسل دانا محور ، اخلاق‌ مدار ، دین باور و ولایت یاور تربیت کنند
به گزارش روابط عمومی اداره کل،  دکتر محمدعلی زلفی‌گل، شامگاه چهارشنبه ۱۱ مردادماه در آیین افتتاحیه این رویداد، با گرامیداشت  یاد و خاطره تمام شهدا به ویژه سردار حاج حسین همدانی، شهید  سلیمانی و شهدای سلامت و امنیت تاکید کرد: دانشگاه بوعلی هیات رئیسه‌ای از خانواده ایثارگر دارد و برای میزبانی شایسته از این برنامه زحمات زیادی کشیده است.

وی اظهار داشت: اینگونه برنامه‌ها و رقابت‌های ورزشی موجب شادی، نشاط و سلامتی نسل جدید می‌شود و باید این رفتار در بین دانشجویان نهادینه شود چراکه ورزش راهی برای پیشگیری از نارسایی‌های جسمی است. 

زلفی‌گل با بیان اینکه هر نظامی که بدنبال کاهش آسیب های جسمانی ، اجتماعی و فرهنگی است، برای تربیت بدنی سرمایه گذاری می‌کند، خاطرنشان ساخت : ورزش موجب پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات جامعه می‌شود و در وزارت علوم در دولت سیزدهم این ظرفیت جدی گرفته شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه بیان کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی در اولویت کارهای وزارتخانه است ،افزود:  در صدد هستیم سرانه ورزشی در دانشگاه ها را  افرایش دهیم و امکانات و تجهیزات ورزشی را در مراکز آموزش عالی به روز نماییم.

وی ادامه داد: اگر برای دانشجویان امکانات ورزشی و فرهنگی مهیا شود پس از دانش آموختگی ،تجربیات را به نسل‌های دیگر منتقل می‌کنند و در نتیجه نسلی داناتر از گذشته خواهیم داشت. 

وی اضافه کرد: دانشگاه بوعلی‌سینا مسیر رشد خود را به خوبی در پی گرفته و آجر به آجر آن نتیجه جوانی مدیران ادوار مختلف و دانشجویان بسیار است و ما نیز در آموزش عالی گذشتگان خود را قدر می‌دانیم و خدمات آنها را نادیده نمی‌گیریم.

زلفی‌گل گفت: نارسایی‌ها را نباید گردن گذشتگان انداخت و باید درصدد رفع آنها باشیم و می‌دانیم امکانات امروزی که در دست ما است ، راحت به دست نیامده‌اند بنابراین باید قدردان گذشتگان خود باشیم چرا که احترام به پیشکسوتان می بایست بعنوان وظیفه انسانی ،ادبی و اخلاقی مورد عنایت واقع شود.

نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ