آرشیو خبر

اخبار

1402/5/12

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: دانشگاه ها باید نسل دانا محور ، اخلاق‌ مدار ، دین باور و ولایت یاور تربیت کنند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وظیفه دانشگاه ها باید نسل دانامحور ، اخلاق مدار ، دین باور و ولایت یاور تربیت کند و دانشگاهیانی موفق‌ خواهند بود که نسلی داناتر از خود تحویل جامعه دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل،  دکتر محمدعلی زلفی‌گل، شامگاه چهارشنبه ۱۱ مردادماه در آیین افتتاحیه این رویداد، با گرامیداشت  یاد و خاطره تمام شهدا به ویژه سردار حاج حسین همدانی، شهید  سلیمانی و شهدای سلامت و امنیت تاکید کرد: دانشگاه بوعلی هیات رئیسه‌ای از خانواده ایثارگر دارد و برای میزبانی شایسته از این برنامه زحمات زیادی کشیده است.

وی اظهار داشت: اینگونه برنامه‌ها و رقابت‌های ورزشی موجب شادی، نشاط و سلامتی نسل جدید می‌شود و باید این رفتار در بین دانشجویان نهادینه شود چراکه ورزش راهی برای پیشگیری از نارسایی‌های جسمی است. 

زلفی‌گل با بیان اینکه هر نظامی که بدنبال کاهش آسیب های جسمانی ، اجتماعی و فرهنگی است، برای تربیت بدنی سرمایه گذاری می‌کند، خاطرنشان ساخت : ورزش موجب پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات جامعه می‌شود و در وزارت علوم در دولت سیزدهم این ظرفیت جدی گرفته شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه بیان کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی در اولویت کارهای وزارتخانه است ،افزود:  در صدد هستیم سرانه ورزشی در دانشگاه ها را  افرایش دهیم و امکانات و تجهیزات ورزشی را در مراکز آموزش عالی به روز نماییم.

وی ادامه داد: اگر برای دانشجویان امکانات ورزشی و فرهنگی مهیا شود پس از دانش آموختگی ،تجربیات را به نسل‌های دیگر منتقل می‌کنند و در نتیجه نسلی داناتر از گذشته خواهیم داشت. 

وی اضافه کرد: دانشگاه بوعلی‌سینا مسیر رشد خود را به خوبی در پی گرفته و آجر به آجر آن نتیجه جوانی مدیران ادوار مختلف و دانشجویان بسیار است و ما نیز در آموزش عالی گذشتگان خود را قدر می‌دانیم و خدمات آنها را نادیده نمی‌گیریم.

زلفی‌گل گفت: نارسایی‌ها را نباید گردن گذشتگان انداخت و باید درصدد رفع آنها باشیم و می‌دانیم امکانات امروزی که در دست ما است ، راحت به دست نیامده‌اند بنابراین باید قدردان گذشتگان خود باشیم چرا که احترام به پیشکسوتان می بایست بعنوان وظیفه انسانی ،ادبی و اخلاقی مورد عنایت واقع شود.

نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

دسترسی سریع به ادارات