آرشیو خبر

اخبار

1402/5/11

دکتر رحیمی روشن خبر داد: بازدید شرکت کنندگان المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد از مراکز تاریخی همدان

معاون فرهنگی چهارمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر کشور از بازدید دانشجویان شرکت کننده المپیاد از مراکز تاریخی، سیاحتی و فرهنگی همدان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل به نقل از دانشگاه بوعلی سینا همدان، حسن رحیمی روشن بیان کرد: این رویداد با حضور بیش از ۲۵۰۰ دانشجوی دختر و پسر در قالب چهارمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر به میزبانی دانشگاه بوعلی سینا برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: علاوه بر اهداف فرهنگی ورزشی المپیاد، میزبانی استان همدان و دانشگاه بوعلی سینا فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی، تاریخی و گردشگری استان است.

رحیمی روشن اضافه کرد: در این المپیاد حدود ۱۳۰۰ نفر از دانشجویان دختر از ۱۰ تا ۱۷ مرداد و بیش از ۱۲۰۰ دانشجویان پسر از ۱۹ تا ۲۶ مرداد با شعار "رفاقت در میدان، رقابت در ایثار" در ۹ رشته ورزشی فوتسال، والیبال، بسکتبال ۳ نفره، بدمینتون، تنیس روی میز، شنا، دو و میدانی، آمادگی جسمانی و هفت سنگ به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

وی تصریح کرد: این رویداد فرهنگی ورزشی در آستانه برگزاری کنگره ۸۰۰۰ شهید سرافراز استان همدان برگزار می‌شود و به نوعی بخشی از برنامه‌های آن کنگره نیز تلقی می‌شود.

رحیمی روشن در ادامه گفت: ستاد اجرایی المپیاد از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که شامل سرپرست المپیاد جانشین، دبیرکل اجرایی و معاونت‌های مختلف است و در ذیل معاونت‌ها کمیته‌های مختلفی انجام وظیفه می‌کنند. معاونت فرهنگی المپیاد شامل سه کمیته انتشارات، داوطلبی و کمیته فوق برنامه و سیاحتی است و در قالب معاونت فرهنگی جلسات متعددی برای برنامه ریزی در قالب ماموریت کمیته‌های سه گانه برگزار شده است.

وی افزود: از این رو کمیته انتشارات با مدیریت دکتر یدالهی فر در هماهنگی با کمیته رسانه و دیگر کمیته‌ها همه نیاز‌های ستاد المپیاد در بخش انتشارات از جمله چاپ بنر‌های تبلیغاتی، چاپ بروشور، معرفی المپیاد به شرکت کنندگان و... را به عهده خواهد داشت و از هم اکنون مقدمات کار فراهم شده است.

رحیمی روشن اضافه کرد: کمیته داوطلبی با مدیریت دکتر سعید مرادی وظیفه تامین نیروی اجرایی داوطلب را برای ستاد المپیاد و همه کمیته‌ها به عهده دارد و توانسته است ۴۷ نفر داوطلب دختر و ۳۲ نفر داوطلب پسر را ثبت نام کند. نشست توجیهی داوطلبان روز نهم مرداد در سالن شهید چیت سازیان دانشکده علوم انسانی برگزار خواهد شد و داوطلبان با لباس یک شکل امورات اجرایی و میدانی المپیاد را به عهده خواهند داشت.

وی ادامه داد: کمیته سیاحتی و فوق برنامه وظیفه تهیه و تدارک برنامه‌هایی برای اوقات فراقت دانشجویان شرکت کننده در المپیاد را بر عهده دارد از این رو برنامه‌هایی برای بازدید دانشجویان شرکت کننده از مراکز تاریخی و سیاحتی و فرهنگی همدان در نظر گرفته شده است.

رحیمی روشن تصریح کرد: مراکزی که در لیست معاونت فرهنگی المپیاد برای بازدید دانشجوین قرار دارند عبارتند از باغ موزه دفاع مقدس، منطقه تفریحی توریستی گنجنامه، تپه هگمتانه، غار علیصدر، آرامگاه بوعلی و باباطاهر، موزه تاریخ طبیعی دانشگاه و... که در صورت استقبال دانشجویان شرکت کننده برنامه‌های بازدید از مراکز فوق در طول دوره برگزاری المپیاد تدارک دیده شده است.

وی افزود: برنامه دیگر کمیته فوق برنامه معاونت فرهنگی، دایر کردن نمایشگاه‌های جانبی فرهنگی، غرفه‌های صنایع دستی و سوغات همدان در محل اسکان دانشجویان شرکت کننده است و به موازات اجرای برنامه‌های اصلی المپیاد برگزاری نماز جماعت و میز پاسخگویی به شبهات دینی و مذهبی و سایر برنامه‌های تبلیغی محل استقرار افراد شرکت کننده پیش بینی شده است.

نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

دسترسی سریع به ادارات