يکشنبه, 03 مهر, 1401
ثبت نام

شما در اين صفحه هستيد >> اخبار  


اخبار و رویدادهای اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم: پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت قوام‌بخش هویت ایرانی و اسلامی است
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم: پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت قوام‌بخش هویت ایرانی و اسلامی است
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در آیین افتتاحیه اولین دوره ملی ضیافت ایثار در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: فرزندان شهدا و ایثارگران سرمایه‌های نمادین جامعه ایران هستند و پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت قوام بخش هویت ایرانی و اسلامی ما است.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به نقل از وزارت علوم، دکتر عبدالحسین کلانتری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در اولین دوره ملی ضیافت ایثار (ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر) اظهار داشت: از اینکه در جمع دانشجویانی قرار گرفته‌ام که یادگاران ایثار و شهادت هستند، بسیار خرسندم. فرزندان شاهد و ایثارگر، یادگاران ارزشمند کسانی هستند که هشت سال دوران پرافتخار دفاع مقدس را آفریدند.

وی خطاب به دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: شما عزیزان حاملان و نشانه‌های فرهنگ ایثار، شهادت و سرمایه‌های نمادین جامعه ایران هستید. پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت قوام‌بخش هویت ایرانی و اسلامی ما است و تجلیل از ایثارگران و شهدا نقطه اشتراک همه گروه‌ها و جناح‌های موجود در کشور است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار کرد: فرزندان شاهد و ایثارگر می‌توانند تداوم‌بخش فرهنگ ایثار و شهادت در حوزه‌های مختلف به‌ویژه حوزه‌های علمی باشند. فرزندان شاهد و ایثارگر می‌توانند روایتگر مجاهدت‌های خاموش خانواده‌های ایثارگران و شهدا باشند.

دکتر کلانتری خطاب به دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: شما دانشجویان شاهد و ایثارگر با همت و تلاش در گام دوم انقلاب اسلامی، در عرصه‌های علمی و فرهنگی افتخارآفرینی‌هایی از جنس دوران جهاد و شهادت خواهید داشت. ماموریت جهاد تبیینی فرزندان شاهد و ایثارگر در گام دوم انقلاب اسلامی، بازخوانی و روایت صحیح افتخارآفرینی پدرانشان در دوران دفاع مقدس است.

کلانتری در پایان بیان کرد: مجموعه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی باید به‌نحو احسن از این ظرفیت‌های عظیم در کشور استفاده کنند. شبکه شدن این ظرفیت مهم در مقیاس دانشگاهی، استانی و ملی، تشکیل و تقویت کانون‌های ایثار و شهادت در دانشگاه‌ها و تعریف و اجرای برنامه‌های مرتبط توسط آن‌ها از جمله اقداماتی است که باید صورت گیرد.

گفتنی است؛ اولین دوره ملی ضیافت ایثار برای دانشجویان شاهد و ایثارگر با شرکت ۳۲۰ دانشجو در بخش پسران از ۲۷ تیرماه آغاز شده و تا ۶ مردادماه ادامه دارد و برگزاری این طرح برای دختران نیز در ماه محرم انجام خواهد شد.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (62)
گروه خبر: اخبار ستادی
کد خبر: 2061
  • معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم: پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت قوام‌بخش هویت ایرانی و اسلامی است
شما هم می توانید نظرات خود را برای ما ارسال فرمایید. نظرات شما بررسی خواهند شد.

ارسال نظر جدید

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

کد CAPTCHA
Enter the code shown above: