سه شنبه, 06 خرداد, 1399
ثبت نام

شما در اين صفحه هستيد >> اخبار  


اخبار و رویدادهای اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر
مراسم افتتاحيه مسابقات قهرماني دانشجويان شاهد و ايثارگر منطقه چهار كشور در دانشگاه بین¬المللی امام خمینی (ره)
مراسم افتتاحيه مسابقات قهرماني دانشجويان  شاهد و ايثارگر منطقه چهار كشور در دانشگاه بین¬المللی امام خمینی (ره)

در این مراسم دکتر نائینی، رئیس دانشگاه ضمن تبریک دهه فجر، ولادت حضرت زینب (س) و خوشامدگویی به شرکت کنندگان بیان داشت: ملت ایران با حضور پرشکوه خود در 22 بهمن نشان دادند که پشتیبان راه اسلام و رهبری  هستند و   همه این شکوه و عزت را مدیون خون شهداء و ایثارگرانی هستیم که سرمایه معنوی و برکات جامعه هستند .

وی خطاب به دانشجویان افزود: شما دانشجویان به عنوان اعضای خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان مسئولیت سنگینی دارید، کسانی که با داشتن والاترین ارزش و فرهنگ متعالی که همان کرامت انسانی و از خود گذشتگی است در مسیر سرافرازی و سربلندی ملت عزیزمان تلاش کردندو آسایش ،آرامش و عزت و سربلندی امروز ایران اسلامی در عرصه های ملی و بین المللی به برکت خون شهدا و جانفشانی ایثارگران است .

دکتر نائینی ادامه داد:خوشحال هستیم این جشنواره در استان قزوین، استانی با قدمت گردشگری و تاریخی و در دانشگاهی بنام مبارک امام خمینی (ره) و دارای بعد بین المللی و دانشگاه مادر در استان برگزار شده و میزبان شما عزیزان در این دانشگاه و استان هستیم.  امیدواریم با برگزاری چنین جشنواره هایی بتوانیم ظرفیت های فرهنگی و ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر را در زمینه های مختلف نشان دهیم .

وی گفت: هدف ما از برگزاری جشنواره فرهنگی – ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر این است که نشان دهیم فعالیت های ورزشی و فرهنگی به هیچ وجه نباید به عنوان فعالیت های حاشیه ای تلقی شود بلکه با اولویت توسعه، زیر ساخت های آن باید به عنوان مهمترین راهبرد در این راستا قرار گیرد. زیرا اهمیت و جایگاه ورزش، امروزه امری انکار ناپذیر است و اثرات آن در امور مختلف فردی و اجتماعی بخوبی قابل مشاهده است.در سخنان بزرگان دین اسلام و تعالیم الهی همواره بر سلامت جسم در کنار سلامت روح و تاثیر آن بر سلامت روح تاکید شده و یکی از راه های تقویت روحیه معنوی و کاهش انحرافات اجتماعی در جامعه است .

رئیس دانشگاه در پایان اظهار داشت: شرکت کنندگان درجشنواره فرهنگی- ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر شهدا، بدانند که از هم اکنون موفق و پیروزند و هدف از شرکت در این مسابقات پیروزی یا شکست در رقابت ها نیست بلکه تمرین فضایل اخلاقی است که در فعالیت های ورزشی و فرهنگی تبلور پیدا می کند و این جشنواره فرصت مغتنمی در این مسیر است .

همچنین دکتر حسینی، مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم با گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بیان داشت: روزهایی که گذشت برگی از  تقویم تاریخ ماست روز های تاریخ در نوع خود برتری ندارند و این حوادث و رویدادهای هستند که روزهای عادی را خاص و تاریخی می کنند و ایام بهمن و حماسه های ماندگار این روزها در زمره این روزهای به یادماندنی است .

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران انقلابی بی نظیر در عصر حاضر بود گفت: انقلاب ما انقلابی بود که  بر پایه فرهنگ و گفتمان فرهنگی و نفی خشونت شکل گرفت و بر محور دین و اسلام مسیر خود را انتخاب و با رهبری  امام مسیر خود را ادامه و به سرمنزل رسید .

دکتر حسینی در ادامه گفت: نگاهی اجمالی به علل و عوامل پیروزی انقلاب اسلامی نشان می دهد، رهبری، وحدت مردم و اعتقاد و باور به وعده های الهی، از مهمترین ویژگی های پیروزی انقلاب اسلامی بود و امروز نیز تقویت همین سه عامل می تواند انقلاب را از تمام خطرات مصون نگه دارد .

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت علوم  همچنین افزود: امروز نیز شرکت گسترده آحاد مردم در راهپیمایی بزرگ 22 بهمن نشانگر اتحاد مردم رشید ایران اسلامی است و دانشجویان شاهد و ایثارگر یادگاران ارزشمند شهدا و جانبازان انقلاب هستند که خدمت به آنان یک وظیفه مهم برای مسوولان به خصوص مدیران دانشگاه ها است .

دبیر شورای عالی المپیادهای فرهنگی ورزشی شاهد و ایثارگر  نیز با ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره  گفت: در چهارمین المپیاد دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های منطقه چهار کشور که از 25 تا 28 بهمن ماه ادامه دارد، 50 دانشجوی دختر و 100 دانشجوی پسر از هشت دانشگاه این منطقه در این مسابقات شرکت می کنند .

دکتر زینب داودی افزود: این دانشجویان از دانشگاه های صنعتی نوشیروان بابل، علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، گلستان، گیلان، مازندران، گنبدکاووس و قزوین در مسابقات شرکت کرده اند.

وی اضافه کرد: المپیاد ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر منطقه چهار کشور در رشته های تنیس روی میز، شنا، شطرنج، دومیدانی، فوتسال و والیبال برگزار و در نهایت شش نفر در رشته تنیس روی میز، 12 نفر در فوتسال، شش نفر در شنا، سه نفر در شطرنج، سه نفر در دو میدانی و 12 نفر در والیبال به مرحله کشوری مسابقات راه می یابند .

دبیر شورای عالی المپیاد های ورزشی شاهد و ایثارگر وزارت علوم افزود :  همزمان با برگزاری این مسابقات، برنامه های فرهنگی مختلفی مانند بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری قزوین و تماشای فیلم و موسیقی زنده برای دانشجویان ورزشکار اجرا می شود .

اجرای موسیقی سنتی، اجرای هنری گروه اسکیت، اجرای گروه رزمی ، پخش کلیپ ، قرائت سوگند نامه ورزشی توسط یکی از جانبازان ورزشکار و نورافشانی و رژه گروه های ورزشی دیگر بخش های این مراسم بود .


تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (2111)
گروه خبر: اخبار ستادی
کد خبر: 886
  • مراسم افتتاحيه مسابقات قهرماني دانشجويان  شاهد و ايثارگر منطقه چهار كشور در دانشگاه بین¬المللی امام خمینی (ره)
  • مراسم افتتاحيه مسابقات قهرماني دانشجويان  شاهد و ايثارگر منطقه چهار كشور در دانشگاه بین¬المللی امام خمینی (ره)
شما هم می توانید نظرات خود را برای ما ارسال فرمایید. نظرات شما بررسی خواهند شد.

ارسال نظر جدید

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

کد CAPTCHA
Enter the code shown above: