سه شنبه, 06 خرداد, 1399
ثبت نام

شما در اين صفحه هستيد >> اخبار  


اخبار و رویدادهای اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر
رئيس سازمان امور دانشجويان: خدمت به دانشجويان شاهد و ايثارگر افتخاري بزرگ و مسئوليتي سنگين است
رئيس سازمان امور دانشجويان: خدمت به دانشجويان شاهد و ايثارگر افتخاري بزرگ و مسئوليتي سنگين است

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به تحصیل 60 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌های تابع وزارت علوم گفت: 30هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌های روزانه تحصیل می‌کنند که 8000 نفر از آنان در دوره‌های تحصیلات تکمیلی هستند لذا خدمت به این تعداد دانشجوی شاهد و ایثارگر افتخاری بزرگ و مسئولیتی سنگین است .

دکتر مجتبی صدیقی در همایش مدیران امور شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های کشور گفت: افزایش تعداد دانشجویان در دوره‌های تحصیلات تکمیلی، مدیریت آینده کشور را تضمین می‌کند زیرا اغلب  مدیران کشور از میان دانش آموختگان این دورها خواهند بود .

وی تاکید کرد: اصل رعایت کرامت انسانی و احترام در ارائه خدمت به دانشجویان شاهد و ایثارگر یک اصل محوری است که باید در صدر همه برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت ما جاری باشد .

دکتر صدیقی گفت : اداره کل اموردانشجويان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان با نظر خواهی از مدیران مناطق نه گانه دانشگاه ها ، برنامه پنچ ساله خودرا تدوین خواهد کرد و توصیه ما به همه دانشگاه ها تدوین یک برنامه مشخص برای خدمت به دانشجویان شاهد و ایثارگر و پرهیز از مناسبت محوری است .

وی افزود: در کنار تقویت علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر باید از حضور و مشارکت آنان در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی دانشگاه ها نیز پشتیبانی کنیم لذا حمایت از حضور این دانشجویان در کانون‌های فرهنگی هنری دانشگاه ها و کانون‌های ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر یک ضرورت است .

وی برگزاری المپیاد‌های علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر و استفاده از دانش آموختگان شاهد و ایثارگر و دانشجویان برتر دانشگاهها بویژه از میان دانشجویان شاهد و ایثارگر را برای انتقال تجربیات و ارائه مشاوره به سایر دانشجویان شاهد و ایثارگر یک اقدام مهم توصیف کرد .

معاون وزیر علوم اظهار داشت :به همه دانشگاه ها اعلام شده است که ادارات کل شاهد و ایثارگر را در ساختار دانشگاه ، از ساختار معاونت دانشجویی خارج و به ذیل ریاست دانشگاه منتقل نمایند تا با قوت بیشتری فعالیت کنند .

سید مهدی حسینی سرپرست اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان نیز در این همایش گفت : مجموعه مدیریت سازمان امور دانشجویان تصمیم گرفته است تا با تدوین یک برنامه مدون و راهبردی، خدمات ارائه شده به دانشجویان شاهد و ایثارگر را ساماندهی کند تا بر اساس این برنامه میزان پیشرفت ها و نزدیکی به اهداف، قابل سنجش و ارزیابی باشد .

وی افزود: دانشجویان شاهد و ایثارگر می توانند بهترین ترویج کنندگان فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه ها باشند و جامعه را از نفوذ دشمن مصون نگه دارند .


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1532)
گروه خبر: اخبار ستادی
کد خبر: 791
  • رئيس سازمان امور دانشجويان: خدمت به دانشجويان شاهد و ايثارگر افتخاري بزرگ و مسئوليتي سنگين است
شما هم می توانید نظرات خود را برای ما ارسال فرمایید. نظرات شما بررسی خواهند شد.

ارسال نظر جدید

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

کد CAPTCHA
Enter the code shown above: