سه شنبه, 06 خرداد, 1399
ثبت نام

شما در اين صفحه هستيد >> اخبار  


اخبار و رویدادهای اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر
درخت‌کاري دانشجويان علامه درطرح افتتاحيه بوستان سروقامتان
درخت‌کاري دانشجويان علامه درطرح افتتاحيه بوستان سروقامتان

پاورپوینت مربوط به بوستان سرو قامتان

مراسم روز درخت‌کاری و افتتاح نمادین بوستان سروقامتان صبح امروز در ساختمان مرکزی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اموردانشجویان دکتر حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در این مراسم که با حضور دکتر ریاضی معاون سازمان امور دانشجویان، دکتر حسینی مدیر کل دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان، درویشی مدیرکل آموزش محیط زیست، رحیمی مدیرکل دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، طباطبایی مدیرکل دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد و مقدسی قائم‌مقام سازمان جنگل‌ها و مراتع برگزار شد، در سخنانی اظهار کرد: امیدوارم این حرکت نمادین در دانشگاه علامه طباطبایی آغازگر یک پویش دائمی فرهنگی، اجتماعی و علمی در دانشگاه علامه باشد.

سلیمی با اشاره به آیاتی از قرآن مجید اظهار کرد: در قرآن از طبیعت به عنوان آیات الهی نام برده شده است. بنابراین هر آنچه که در طبیعت وجود دارد جزو آیات و نشانه‌های الهی محسوب می‌شود. از طرفی دیگر به بیان معصومان مهمترین نشانه‌های خلقت، شهدا و افرادی هستند که جان و حیات خود را برای پاسداشت ارزش‌های الهی در طبق اخلاص قرار می‌دهند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: این مراسم باعث پیوند بزرگترین انسان‌ها و آیات الهی در طبیعت می‌شود زیرا به افتخار هر یک از شهدا، جانبازان و ایثارگران درختی کاشته می‌شود و با کاشتن هر درخت هم به آیات الهی ارج نهاده می‌شود و هم به پیوند انسان‌ها با طبیعت کمک می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشجویان همراه درختان از لحاظ جنبه‌های مختلف رشد می‌کنند، گفت: با رد شدن از کنار هر یک از این درختان هم یاد آیات خداوند و هم یاد شهدا را گرامی خواهیم داشت.

ضعف فرهنگ مهمترین علت تخریب محیط‌زیست

به گزارش ایسنا، مقدسی قائم‌مقام سازمان جنگل‌ها و مراتع نیز در این مراسم با اشاره به فرهنگ کشور ایران و آموزه‌های دینی گفت: هم در فرهنگ غنی ایرانی و هم در آموزه‌های دینی در مورد احترام به طبیعت سخنان فراوانی گفته شده است. در مورد نگاه به طبیعت به رویکرد بهره‌کشی از طبیعت، پاسداری از طبیعت و اینکه طبیعت مظهر جمال الهی است وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه علامه طباطبایی در حوزه علوم انسانی دانشگاهی ممتاز و برتر است، افزود: اگر از ما به عنوان یک کارشناس سوال شود می‌گوییم مهمترین علت تخریب محیط زیست ضعف پایه‌های فرهنگی است که جامعه دانشگاهی باید در مورد این مساله کند و کاو کند.

قائم‌مقام سازمان جنگل‌ها و مراتع افزود: این مساله که در آموزه‌های دینی و فرهنگ کشور ما احترام به طبیعت تاکید شده اما مهمترین عامل تخریب محیط زیست ضعف فرهنگی است و این یک تناقض محسوب می‌شود.

مقدسی افزود: من به عنوان یک کارشناس فنی تاکید می‌کنم که در توسعه فضای سبز باید در انتخاب گونه‌ها رقبت شود.

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (2052)
گروه خبر: اخبار فرهنگی
کد خبر: 892
  • درخت‌کاري دانشجويان علامه درطرح افتتاحيه بوستان سروقامتان
شما هم می توانید نظرات خود را برای ما ارسال فرمایید. نظرات شما بررسی خواهند شد.

ارسال نظر جدید

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

کد CAPTCHA
Enter the code shown above: