يکشنبه, 03 مهر, 1401
ثبت نام

شما در اين صفحه هستيد >> اخبار  


اخبار و رویدادهای اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر
برگزاری نشست ستاد مرکزی شاهد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سازمان امور دانشجویان
برگزاری نشست ستاد مرکزی شاهد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سازمان امور دانشجویان

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در نشست ستاد مرکزی شاهد از ضرورت بازنگری آیین نامه تسیهلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثار گر با هدف ارائه خدمات بهتر و تطبیق با مقررات آموزشی جدید وزارت علوم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، نشست ستاد مرکزی شاهد به ریاست معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان و با حضور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، روسای دانشگاه‌های فرهنگیان، جامع علمی کاربردی، پیام نور و نمایندگان معاونت آموزشی وزارت علوم و بنیاد شهید و امور ایثارگران در محل این سازمان برگزار شد.

دکتر صدیقی در این نشست، با اشاره به ابلاغ مقررات آموزشی جدید توسط وزارت علوم در تمام مقاطع تحصیلی در سال 97 گفت: آیین نامه موجود تسیهلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر مطابق مقررات سال 94 است و باید اصلاح و به روز رسانی شود.

ایشان حمایت های آموزشی هدفمند و موثر به منظور ارتقاء بنیه علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر را ضروری دانسته و گفت برای این کار برگزاری کلاس های تقویتی و انتخاب استاد مشاور را به دانشگاه ها پیشنهاد می کنیم. همچنین ایجاد سامانه یکپارچه برای گزارش گیری وضعیت تحصیلی و همچنین رصد وضعیت آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر در مقایسه با سایر دانشجویان دانشگاه ها را ضروری دانستند. در ادامه ایشان تکریم عزتمندانه و همچنین تشویق دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر را در دانشگاه ها را جزو برنامه های ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه ها بیان کردند.

در ادامه این نشست دکتر سید فردین تقی زاده، مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثار گر سازمان امور دانشجویان و دبیر این نشست، گزارشی از وضعیت آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌های کشور و برگزاری چهارمین جشنواره ملی ایثار ارائه کرد.

وی ایجاد یک سامانه الکترونیک برای دریافت آمار و بررسی وضعیت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثار گر را از برنامه های ضروری و در دست اقدام اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثار گر دانست و گفت: برای دسترسی سریع و دقیق به یک آمار قابل استناد به ایجاد این سامانه نیاز مبرم داریم.

دکتر تقی زاده ، طرح هدایت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثار گر را از دیگر برنامه های اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثار گر نام برد و گفت: به منظور ترغیب اعضای محترم هیات علمی دانشگاه ها در مشاوره و هدایت تحصیلی دانشجویان شاهد وایثارگر و همچنین برگزاری کلاسهای فوق العاده آموزشی پیشنهاد منظور کردن امتیاز در آیین نامه ارتقاء اعضای هیات علمی را به هیات ممیزه مرکزی ارسال خواهیم کرد.

در ادامه این نشست اعضای حاضر در جلسه دیدگاههای خودرا در خصوص وضعیت موجود دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌ها و نیز موارد لازم در  اصلاح آیین نامه تسیهلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر مطرح کردند.


تعداد امتیازات: (117) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (655)
گروه خبر: اخبار ستادی
کد خبر: 2042
  • برگزاری نشست ستاد مرکزی شاهد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سازمان امور دانشجویان
شما هم می توانید نظرات خود را برای ما ارسال فرمایید. نظرات شما بررسی خواهند شد.

ارسال نظر جدید

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

کد CAPTCHA
Enter the code shown above: