يکشنبه, 03 مهر, 1401
ثبت نام

شما در اين صفحه هستيد >> اخبار  


اخبار و رویدادهای اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر
امضای تفاهم‌نامه برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر
امضای تفاهم‌نامه برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر
طی مراسمی و با حضور رئیس سازمان امور دانشجویان؛ تفاهم‌نامه برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر امضاء شد
سازمان امور دانشجویان میزبانی برگزاری المپیاد فرهنگی- ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر را به دانشگاه‌های اصفهان و صنعتی اصفهان واگذار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل: تفاهم نامه برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر، با حضور دکتر هاشم داداش‌پور رئیس سازمان امور دانشجویان، دکتر حسین هرسیچ رئیس دانشگاه اصفهان، دکتر سعید آجلی معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان، دکتر ارژنگ معاون دانشجویان داخل ، دکتر علی دوست مدیر کل تربیت بدنی ، دکتر تقی زاده مدیر کل دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان و مسئولان مربوطه دانشگاه ها صبح امروز در محل این سازمان امضاء شد.
دکتر داداش‌پور در این مراسم ضمن تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت دزفول گفت: سیاست ها و فعالیت‌های سازمان امور دانشجویان در دولت سیزدهم دانشجو محور است و یکی از این فعالیت‌ها در حوزه ورزش طراحی شده است و معتقدیم ورزش و مسابقات ورزشی در مراکز آموزش عالی یکی از مفیدترین و سالم ترین برنامه‌هایی است که می‌تواند اوقات فراغت دانشجویان را پر نماید و در کاهش اضطراب و ایجاد شور و نشاط و سلامت روحی و روانی و اجتماعی مؤثر باشد و برگزاری چهار المپیاد در بازه زمانی تابستان هرچند کار دشواری است، اما وظیفه خود می‌دانیم بعد از دوسال قرنطینه و تعطیلی دانشگاه ها بدلیل همه گیری ویروس کرونا، بتوانیم با برپایی المپیادهای ورزشی در میان دانشجویان ایجاد نشاط و شادابی نماییم.
وی ادامه داد: علاوه بر چهار المپیاد ورزش‌های قهرمانی، المپیاد ورزش‌های دانشجویان بین‌المللی، المپیاد ورزش‌های همگانی و المپیاد دانشجویان شاهد و ایثارگر که در تابستان سال جاری برگزار می‌شود یک المپیاد دیگر به نام المپیاد دانشجویان معلول، جانباز و ناشنوا نیز وجود دارد که در سال جاری برگزار خواهد شد.
رئیس سازمان امور دانشجویان خاطرنشان کرد: البته فعالیت‌های ما در بخش شاهد و ایثارگر تنها محدود به برگزاری المپیاد نمی‌شود، به طوری که مجموعه ای از برنامه‌های مشخص را تعریف کردیم که به مرور زمان انجام خواهیم داد تا بلکه بتوانیم به قدر وسع در تکریم و توجه به فرزندان معظم شهدا گام برداریم و امنیت و سرفرازی امروز نظام اسلامی با توجه به همه تلاش‌های دشمنان، مدیون خون شهدا و ایثارگری رزمندگان و رشادت‌های آزادگان و جانبازان عزیز هستیم.
دکتر حسین هرسیچ رئیس دانشگاه اصفهان در ادامه این جلسه گفت: دانشگاه‌ها به خصوص دانشگاه‌های بزرگ وضعیت خاصی را دارند به نظر بنده در این مجموعه سه نکته با یکدیگر ترکیب شده‌اند یکی از این نکات مربوط به دانش می‌شود که موضوع ذاتی دانشگاه محسوب می‌شود و نکته دوم بحث ورزش است که مقدمه همه این موارد به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: از نظر بنده اگر دانشگاهی بخواهد از نظر علمی رشد یابد مسلما باید اعضای آن دارای نشاط باشند تا بتوانند به هدف خود برسند. علاوه بر این دو مورد بحث شهادت و ایثارگری است که بقای انقلاب ، شروع انقلاب بستگی به آن دارد و ما را ملزم می‌کند که آن‌ها را ارج نهیم.
رئیس دانشگاه اصفهان افزود: ما علاوه بر این که خود باید این فرهنگ شهادت و ایثارگری را در خود بالا ببریم باید ارزش‌گذاری ویژه‌ای نسبت به افرادی که در این راستا فداکاری کرده‌اند؛ داشته باشیم. بنابراین در این المپیاد ترکیبی از دانش، ورزش و ارزش وجود دارد. امیدوار هستیم این سه بعد به جامعه غیر ایثارگران نیز تسری یابد.
در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری میان سازمان امور دانشجویان و دانشگاه های اصفهان و صنعتی اصفهان به امضاء رسید و احکام مسئولان برگزاری المپیادها به مسئولان مربوطه اهدا شد.
لازم به ذکر است؛ المپیاد دانشجویان شاهد و ایثارگر در بخش دختران به میزبانی دانشگاه اصفهان و در بخش پسران به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار خواهد شد.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (293)
گروه خبر: اخبار ستادی
کد خبر: 2056
  • امضای تفاهم‌نامه برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر
شما هم می توانید نظرات خود را برای ما ارسال فرمایید. نظرات شما بررسی خواهند شد.

ارسال نظر جدید

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

کد CAPTCHA
Enter the code shown above: