اداره کل شاهد و ایثارگر


05

مراسم افتتاحيه مسابقات قهرماني دانشجويان شاهد و ايثارگر منطقه 6 كشور در دانشگاه دریانوردی چابهار

مراسم افتتاحيه مسابقات قهرماني دانشجويان  شاهد و ايثارگر منطقه 6 كشور در دانشگاه دریانوردی چابهار

آیین افتتاحیه چهارمین المپیاد فرهنگی ، ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاههای منطقه 6 کشور شامل دانشگاههای ولیعصر رفسنجان ، شهید باهنر کرمان ، سیستان و بلوچستان و زابل به میزبانی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار شد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با تشکر از عوامل برگزاری این المپیاد ،دهه فجر را نقطه عطفی در تاریخ ایران برشمرد و پیروزی انقلاب اسلامی را ثمره خون شهدا و ایثارگران و تداوم آن را در سایه پیروی از ولایت و رهبری دانست .

دکتر مهدی صفدری تصریح کرد: غربی های از دوران قاجار با توجه به شرایط استراتژیک خاص ایران ، همیشه در نقش های مختلف در صدد بدست آوردن منافع خود از کشورمان بوده اند و راه اصلی این چپاول ها با وقوع انقلاب مقدس جمهوری اسلامی ایران از بین رفت و امروز انقلاب اسلامی الگوی تمامی انقلاب های آزادی خواه جهان قرار دارد.

وی خطاب به ورزشکاران خاطر نشان کرد:شما ورزشکاران باید هر لحظه به یاد خدا باشید و از این موهبت برای تکامل خود در ابعاد علمی ، فرهنگی و اجتماعی بهره مند شوید.

مسوول نهاد رهبری در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار نیز در ادامه آیین افتتاحیه چهارمین المپیاد فرهنگی ، ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگردانشگاههای منطقه 6 کشور با تبریک ایام خجسته دهه فجرافزود: ملت فهیم و با ایمان ایران با تکیه بر اسلام ناب محمدی(ص) و به رهبری حضرت امام خمینی(ره)حکومتی الهی و مردمی را به وجود آوردند که این انقلاب الهی با تقدیم خون هزاران شهید ، آبیاری و امروز جشن سی و هفت سالگی آن را شاهد هستیم.

حجت الاسلام قاسمی نژاد با تاثی از فرموده یکی از معصومان تصریح کرد:انسان باید اوقـات خود را روزانه به سه بخش عبادت ، امرار معاش و تفریحات سالم تقسیم بندی کند که ورز از مصداق تفریحات سالم است.

گفتنی است: چهارمین المپیاد فرهنگی ، ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر منطقه 6 دانشگاههای کشور از 16 بهمن ماه سال جاری آغاز و به مدت 3 روز به میزبانی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار می شود.


تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1750)
گروه خبر: اخبار ستادی
کد خبر: 885