اداره کل شاهد و ایثارگر


19

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم: پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت قوام‌بخش هویت ایرانی و اسلامی است

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم: پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت قوام‌بخش هویت ایرانی و اسلامی است
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در آیین افتتاحیه اولین دوره ملی ضیافت ایثار در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: فرزندان شهدا و ایثارگران سرمایه‌های نمادین جامعه ایران هستند و پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت قوام بخش هویت ایرانی و اسلامی ما است.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به نقل از وزارت علوم، دکتر عبدالحسین کلانتری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در اولین دوره ملی ضیافت ایثار (ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر) اظهار داشت: از اینکه در جمع دانشجویانی قرار گرفته‌ام که یادگاران ایثار و شهادت هستند، بسیار خرسندم. فرزندان شاهد و ایثارگر، یادگاران ارزشمند کسانی هستند که هشت سال دوران پرافتخار دفاع مقدس را آفریدند.

وی خطاب به دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: شما عزیزان حاملان و نشانه‌های فرهنگ ایثار، شهادت و سرمایه‌های نمادین جامعه ایران هستید. پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت قوام‌بخش هویت ایرانی و اسلامی ما است و تجلیل از ایثارگران و شهدا نقطه اشتراک همه گروه‌ها و جناح‌های موجود در کشور است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار کرد: فرزندان شاهد و ایثارگر می‌توانند تداوم‌بخش فرهنگ ایثار و شهادت در حوزه‌های مختلف به‌ویژه حوزه‌های علمی باشند. فرزندان شاهد و ایثارگر می‌توانند روایتگر مجاهدت‌های خاموش خانواده‌های ایثارگران و شهدا باشند.

دکتر کلانتری خطاب به دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: شما دانشجویان شاهد و ایثارگر با همت و تلاش در گام دوم انقلاب اسلامی، در عرصه‌های علمی و فرهنگی افتخارآفرینی‌هایی از جنس دوران جهاد و شهادت خواهید داشت. ماموریت جهاد تبیینی فرزندان شاهد و ایثارگر در گام دوم انقلاب اسلامی، بازخوانی و روایت صحیح افتخارآفرینی پدرانشان در دوران دفاع مقدس است.

کلانتری در پایان بیان کرد: مجموعه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی باید به‌نحو احسن از این ظرفیت‌های عظیم در کشور استفاده کنند. شبکه شدن این ظرفیت مهم در مقیاس دانشگاهی، استانی و ملی، تشکیل و تقویت کانون‌های ایثار و شهادت در دانشگاه‌ها و تعریف و اجرای برنامه‌های مرتبط توسط آن‌ها از جمله اقداماتی است که باید صورت گیرد.

گفتنی است؛ اولین دوره ملی ضیافت ایثار برای دانشجویان شاهد و ایثارگر با شرکت ۳۲۰ دانشجو در بخش پسران از ۲۷ تیرماه آغاز شده و تا ۶ مردادماه ادامه دارد و برگزاری این طرح برای دختران نیز در ماه محرم انجام خواهد شد.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (115)
گروه خبر: اخبار ستادی
کد خبر: 2061