اداره کل شاهد و ایثارگر


30

برگزاری چهارمین جشنواره جایزه ملی ایثار در اسفندماه 1398

برگزاری چهارمین جشنواره جایزه ملی ایثار در اسفندماه 1398

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان خبر داد: چهارمین جشنواره جایزه ملی ایثار در اسفندماه 1398 برگزار خواهد شد.

دکتر سید فردین تقی زاده اظهار داشت: چهارمین دوره جشنواره آموزشی- تحصیلی جایزه ملی ایثار توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران و با مشارکت وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی، مراکز حوزه علمیه و وزارت آموزش و پرورش برگزار خواهد شد.

وی اشاره کرد جشنواره ملی ایثار با هدف ایجاد پویایی، تحرک و افزایش انگیزه تحصیلی و نیز شناسایی، معرفی و تجلیل از برترین های جامعه هدف برای چهارمین سال متوالی برگزار می­گردد.

دکتر تقی زاده در تشریح روند برگزاری چهارمین دوره جشنواره ملی ایثار گفت: پیرو جلسات برگزار شده در بنیاد شهید و امور ایثارگران و تقویم اجرایی تعیین شده، اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان در تاریخ 1/8/98 دستورالمعل اجرایی برگزاری چهارمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار و همچنین متعاقب آن فراخوان برگزاری جشنواره به کلیه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در قالب بخشنامه ارسال گردید.

درخصوص ارزیابی و معرفی دانشجویان واجد شرایط ایشان افزودند: مطابق سنوات گذشته در مرحله اول جشنواره، سوابق تحصیلی، پژوهشی و فرهنگی واجدین شرایط توسط ادارات شاهد و ایثارگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی براساس شاخص های تعیین شده برای هر یک از دوره های آموزشی و مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای و دکتری تخصصی جمع آوری و توسط کمیته های علمی که در ستادهای دانشگاه ها تشکیل می شود ارزیابی خواهد شد و نتایج ارزیابی به مناطق دهگانه ارسال خواهد شد.

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان در تشریح مرحله دوم فرایند این جشنواره گفت: از هر منطقه (10 منطقه دانشگاهی) تعداد 15 نفر برگزیده منطقه ای و در مجموع 150 دانشجو جهت ورود به مرحله بعد به اداره کل شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان معرفی می شوند.

دکتر تقی زاده افزود: در مرحله کشوری سوابق علمی، پژوهشی و فرهنگی ارسالی از دانشگاه ها مطابق با معیار و شاخص­های ارزیابی اعلام شده مجدداٌ بررسی و جهت انتخاب نفرات برتر هر گروه آموزشی و مقطع تحصیلی کمیته ای متشکل از معاونت دانشجویان داخل، مدیر کل امور دانشجویان داخل، مدیر کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران و مدیر کل دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان و همچنین تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه­ها برای هریک از گروه­های آموزشی، تشکیل و نفرات برتر منتخب و به دبیرخانه جشنواره معرفی می شوند.

 

 

 

 


تعداد امتیازات: (141) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1093)
گروه خبر: اخبار ستادی
کد خبر: 2033